Voor het eerst was meer dan 1 op 5 nieuwe auto’s die de voorbije 9 maanden werden ingeschreven in België, uitgerust met een elektrische aandrijving. Deze doorbraak is te danken aan bedrijfswagens, die alleen al goed zijn voor bijna 80% van de nieuwe registraties die geheel of gedeeltelijk op elektriciteit rijden. In totaal worden er steeds minder auto’s ingeschreven in België.
Tijdens de drie eerste trimesters van 2021 werden 313.567 voertuigen ingeschreven. In vergelijking met 2020, een jaar waarin de pandemie de normale verkoop al ernstig verstoorde, zijn dat nog eens 20.000 stuks minder. In 2019 werden nog 439.249 nieuwe wagens ingeschreven. Globaal is de Belgische automarkt dus nog steeds aan het krimpen.
Ondanks de moeilijke context die wordt gekenmerkt door het wereldwijde tekort aan halfgeleiders, galoppeert de Belgische automarkt wel verder door richting elektrificatie. 21,8% van de nieuw ingeschreven auto’s in ons land is een battery electric vehicle (BEV), plug-in hybride (PHEV) of hybride zonder plug-in (HEV). In 2020 was dat aandeel 14,4%. Er zijn wel twijfels of de HEV’s wel een bijdrage levert aan het verminderen van CO2-uitstoot.
Onder de elektrische modellen zijn de PHEV’s veruit het populairst. Daarvan werden dit jaar ruim 37.300 stuks ingeschreven (waarvan 32.600 bedrijfswagens). Daarnaast werden zo’n 15.200 BEV’s en 15.600 HEV’s verkocht. Voor het eerst is daarmee het aantal BEV’s vergelijkbaar met het aantal HEV’s. De populairste elektrische wagen is de Tesla Model 3. De BMW X5 en de Toyota Corolla voeren de lijsten van de plug-in hybride modellen (PHEV’s) en de hybride modellen zonder plug-in (HEV) aan.